PRVNÍ VIRTUÁLNÍ MODELKA NA SVĚTĚ PŘEDSTAVUJE ODVÁŽNOU BUDOUCNOST ZNAČKY LEXUS

Automobilka Lexus představila své odvážné plány do budoucna, které ztělesňuje futuristický model LF-Z Electrified. Součástí projektu jsou i velmi výjimečné interiéry, které pro tento výjimečný vůz navrhli světoví umělci. Zdá se tedy naprosto přirozené, že jeden z těchto virtuálních interiérů prezentuje první virtuální modelka světa Shudu, známá ze spolupráce se značkami Ferragamo či Christian Louboutin.

  • Hero News image
  • Minulý měsíc Lexus uvedl sérii virtuálních interiérů ve spolupráci se třemi významnými návrháři s cílem ukázat nové představy o interiéru koncepčního vozidla LF-Z Electrified, ukazujícího budoucnost celé značky. Nyní jde Lexus v rámci této série ještě o krok dál - interiér digitálního umělce Ondreje Zunky totiž prezentuje první virtuální modelka na světě Shudu.

    Digitální umělec Ondrej Zunka usoudil, že s ohledem na svůj hyper-futuristický návrh interiéru zmíněného vozu bude virtuální modelka ideálním řešením na pomezí skutečnosti a digitálního umění. Zunkův návrh je plný mechanismů kosmického věku, sci-fi materiálů a odkazů na umělou inteligenci, avšak s kořeny v lidských zkušenostech. Modelka Shudu, elegantně si hovící v sedadle řidiče Zunkova nově pojatého koncepčního modelu LF-Z Electrified Concept, dodává virtuálnímu návrhu přívětivost a lidský dotek.

    Shudu coby průkopnice odvětví virtuální módy se projektu spolupráce v reálném světě neúčastní poprvé. Vystupovala již v reklamních kampaních pro značky Salvatore Ferragamo a Christian Louboutin, objevila se ale i v módních editorialech magazínů Vogue Australia, Glamour Brasil a Harper’s Bazaar Arabia.

    Jde již o druhou spolupráci Shudu se značkou Lexus v návaznosti na loňský projekt ‚Freedom to Move‘ (Svoboda pohybu), v němž prezentovala roušky od nigerijské architektky Tosin Oshinowové a britské designérky Chrissy Amuahové.